Úpravne vody

Úpravne vody určené na zmäkčovanie vody pre najrôznejšie použitie ako v domácnosti, tak aj v priemysle.

Nasadzujú sa všade tam, kde je potrebné zabrániť tvorbe vápenatých a horečnatých usadenín. Soľankové zmäkčovače vody (nazývané aj katexové zmäkčovače) používajú technológiu výmeny iónov vápnika a horčíka a ich nahrádzanie iónmi sodíka. Voda prechádzajúca zmäkčovačom prúdi cez vrstvu katexu, kde dochádza k výmene iónov a jej zmäkčeniu. V nastavených intervaloch automatická riadiaca jednotka spustí regeneráciu zmäkčovača vody, kde dochádza k preplachu katexu soľným roztokom (soľankou). Regenerácia sa vykonáva pomocou elektricky riadených ventilov BNT.

TYPY RIADENIA

Časové – regenerácia prebehne po nastavení času, ktorý sa odhadne na základe spotreby a tvrdosti vody.

Objemové – regenerácia prebehne na základe merania skutočného prietoku.

UMIESTNENIE

Zmäkčovač vody sa umiestňuje pred zariadenie do ktorého má tiecť upravená voda alebo za hlavným prívodom vody do objektu v uzatvorených priestoroch (napr. technická mietnosť, kotoľňa), kde teplota neklesá pod 5°C. Nutnosťou je i to, aby v miestnosti bolo možné napojenie zmäkčovača vody na odpadové potrubie.Všetky soľankové zmäkčovače vody v našej ponuke sú plne automatizované s jednoduchou údržbou – užívateľ iba raz za čas doplní spotrebovanú tabletovanú soľ.

Naša ponuka

Aquina zmäkčovač vody automatický

SMK - BNT

Zmäkčovač s mechanickým nastavením riadiaceho ventilu a časovým riadením regenerácie. Ideálny pre jeden až dva barové alebo kuchynské spotrebiče (kávovar, výrobník ľadu, umývačka riadu, konvektomat) v mieste s mierne tvrdou až tvrdou vodou.

Prietok 0,5m3/hod, kapacita m3 x0 dH 20. Riadiaci ventil BNT plnený monodisperznou hmotou, zasolenie 130 g / 1 l hmoty. Dodávka zahŕňa kompletný funkčný celok pripravený k inštalácii. Regeneračná tabletová soľ za príplatok.

Aquina zmäkčovač vody automatický

WMK - BNT

Zmäkčovač s digitálnym nastavením riadiaceho ventilu a objemovým riadením regenerácie. Prispôsobený na napojenie v gastronómií pre stredne veľký bar (2-4 veľké kuchynské sprotrebiče) alebo ako úpravu vody pro celú domácnosť (pre 3-4 ľudí).

Riadiaci ventil BNT plnený monodisperznou hmotou, zasolenie 130g / 1l hmoty. Dodávka zahŕňa kompletný funkčný celok pripravený na inštaláciu. Regeneračná tabletová soľ je za príplatok.

Aquina zmäkčovač vody automatický

WK STANDARD - BNT

Zmäkčovač s digitálnym nastavením riadiaceho ventilu a objemovým riadením regenerácie, ktorý zvládne upraviť vodu pre celú reštauračnú kuchyňu alebo aj vačší rodinný dom.

Riadiaci ventil BNT plnený monodisperznou hmotou, zasolenie 130g / 1l hmoty. Dodávka zahŕňa kompletný funkčný celok pripravený na inštaláciu. Regeneračná tabletová soľ je za príplatok.

Filtračné patróny BWT

BWT ponúka množstvo inovatívnych produktov a technológií pre širokú škálu aplikácií, pričom všetky spĺňajú požiadavky na kvalitu vody v súkromných domácnostiach, priemyselných areáloch, verejných zariadeniach, bazénoch, hoteloch a pohostinstvách a nemocniciach. BWT nájdete všade, kde prídete do kontaktu s vodou, či už je to čistá voda mäkká na dotyk doma, voda na zvýraznenie chuti jedla v reštauráciách alebo prezentovaná vo forme vodíka ako futuristický zdroj energie.