LUIGI MUSETTI

História talianskej vášne

V roku 1934 Luigi Musetti založil „La Casa del Caffé“, obchod s kávou na ulici Via Garibaldi 14 v centre mesta Pacenza. Musetti starostlivo a trpezlivo pripravoval svoju prvú značkovú kávu v malom pražiacom stroji a predával ju verejnosti.

Vďaka tvrdej práci Musetti prekonal ťažké časy počas vzdušného bombardovania Talianska. Po vojne začal Luigi Musetti expandovať. Túžba po rozvoji bola obrovská – mestá sa rozrastali a úsmev sa pomaličky vracal na tváre ľudí. A tak bola legendárna dodávka Fiat „Giardinetta“ prvá, ktorá sa z Via Garibaldi vydala na cestu do vzdialených apeninských dedín a barov na vidieku.

So vznikom nového sídla spoločnosti vo Viale San’t Ambrogio sa v roku 1960 Musettiovci pustili do práce s novým štýlom.

V roku 2003 sa rodina Musettiovcov presťahovala na vidiek Piacenzy do mestečka Pontenure.

Tu postavili modernú výrobnú prevádzku. Tá využívala inovatívne technologické systémy, ktoré im umožňovali ponúkať kávu vyššej kvality a kontrolovať suroviny. Taktiež otvorili tradičnú taliansku školu na profesionálnu prípravu espresso káv (Italian School for Espresso Coffee Professionals), ktorú viedol známy barista Luigi Lupi.

V súčasnosti po viac ako osemdesiatich rokoch na trhu sú vo vedení spoločnosti Lucia Musetti so synom Guidom. Darí sa im udržiavať to, čo bolo pre rodinu Musettiovcov vždy charakteristické – silnú vášeň pre kávu. Obaja si ctia svoje korene a zachovávajú tradície, pričom zároveň využívajú všetko, čo inovácie a budúcnosť ponúkajú.

Torrefiazone Musetti sa vo svete kávy pohybuje viac ako 80 rokov a nachádza sa v 60tich krajinách na piatich kontinentoch. S ohľadom na svoje produkty a spotrebiteľov sa ich kávovým zmesiam úspešne darí uspokojovať veľmi širokú škálu chutí a potrieb, pričom prioritou je vždy vysoká kvalita.

Tá je dosahovaná prísnymi kontrolami počas výrobného procesu, od výberu zelenej kávy až po balenie a distribúciu. Nespočetné množstvo certifikátov svedčí o ich snahe poskytnúť spotrebiteľovi produkt nadštandardnej kvality. Aby Musettiovci pripravili svoje zmesi, kávu importujú z troch kontinentov:

Stredná a Južná Amerika:
Brazília, Kolumbia, Guatemala, Kostarika, Salvador, Nikaragua a Honduras

Afrika:
Etiópia, Malawi a Burundi

Ázia:
India, Indonézia a Vietnam